skip to Main Content
femarelle-plus-banner-for-web6-est

Et aidata teil leida õige Femarelle® toode, peame läbima kaks lihtsat etappi. Palun järgige juhiseid ning me leiame TEILE sobiliku toote, mis värskendab teie meeli, taastab energia ja muudab teid võitmatuks.

Tere tulemast tutvuma Femarelle® tootesarjaga

Pidevad sümptomid

Luuhõrenemine

Luud muutuvad hõredamaks ja hapramaks

Menopausile järgneva östrogeenisisalduse vähenemise ja luuhõrenemise progresseerumise vahel esineb otsene seos. Teie luud koosnevad elavast, kasvavast koest. Naiste luude kasvuprotsessis on üks peamisi tegureid östrogeen. Pärast menopausi väheneva östrogeenisisalduse tõttu muutub luude lagunemine valdavamaks kui uue luukoe teke, mistõttu tekib naistel aeglane, aga püsiv luuhõrenemine.

Menopausi jõudes kiirendab östrogeenisisalduse vähenemine naisel luude hõrenemist isegi kuni 2–4% aastas. See põhjustab luukoe massi vähenemist ja luukoe struktuuri halvenemist, mistõttu on luud hapramad ning murduvad kergemini, eriti puusa-, selgroo- ja randmepiirkonnas.

product3
Libiido nõrgenemine

Seksuaaliha kõikumine ja vähenenud huvi seksi vastu

Libiido ehk seksuaaliha on iha bioloogiline komponent, mis väljendub spontaanse seksuaalse huvina. Seksuaaliha nõrgeneb füsioloogilistest teguritest tingituna loomulikult vanuse kasvades. Kui naistel hakkab kätte jõudma menopaus, hakkab naissuguhormooni östrogeeni sisaldus vähenema, mis võib libiidot mõjutada.

Östrogeeni- ja testosteroonisisalduse muutustel on otsene ning negatiivne mõju libiidole. Lisaks on seksuaalse erutuse ja naudingu mehhanismides oluline osa aju neuroendokriinsel deregulatsioonil, eriti β-endorfiinide sisaldusel.

Kuigi paljudel naistel on menopausi ajal ja pärast seda rahuldustpakkuv seksuaalelu, esineb osal naistel nende hormonaalsete muutuste tõttu libiido nõrgenemist. Seda teemat ei arutata tavaliselt avalikult, kuid seda peab võtma tõsiselt, sest seksuaaliha nõrgenemine mõjutab nii inimestevahelisi suhteid kui ka psühholoogilisi tegureid, mis võib põhjustada palju probleeme.

product1
Tuju kõikumised

Te olete tujukas ja tunnete end ilma selge põhjuseta nukrana

Östrogeenisisalduse vähenemine või hormonaalsed kõikumised võivad tekitada pideva premenstruaalse sündroomi (PMS) tunde. Üleminekufaasi ajal enne menopausi või selle ajal on kõige tavalisemad emotsionaalsed sümptomid ärrituvus ja kurbustunne. Need emotsionaalsed muutused on normaalsed, kuid võivad olla häirivad, sest neil ei ole ilmset põhjust, mistõttu on nende kontrolli alla saamine keerulisem.

Lisaks võib teil esineda väsimust, keskendumisraskusi ja üldist motivatsioonipuudust, aga ka pingetunnet, ärevust ning agressiivsust sõprade ja perekonna suhtes.

Neid sümptomeid on võimalik kontrolli all hoida ja te ei pea nende all kannatama.

product2
Vähe energiat

Energiapuudus ja väsimus

Püsiv nõrkus- ja väsimustunne ning vähene energia on ühed kõige tavalisemad enne menopausi või selle ajal üleminekufaasis esinevad hormonaalsetest muutustest tingitud sümptomid. Mingil hetkel kogeb neid kuni 80% naistest.

Need sümptomid on äärmiselt ebameeldivad, sest need mõjutavad nii keha kui ka vaimu ning võivad põhjustada stressi ja ärevust, viies unehäirete tekkeni.

Hormoonisisalduse muutused võivad muuta teie unemustrit, mis omakorda põhjustab väsimust. Seega esineb samal ajal palju muutusi, mis viivad erineval viisil sama tulemuseni. Seetõttu on väga paljud naised samas olukorras nagu teie.

product2
Unehäired

Raskused magamise või unemustriga

Hormoonisisalduse muutused mõjutavad teie unemustreid. Kuni 61% menopausis olevatest naistest teatab unetuse sümptomite esinemisest. Kuigi unetundide arv ei pruugi väheneda, halveneb unekvaliteet.

Lisaks võivad und häirida öised higistamishood, sest kehatemperatuuri tõusuga kaasneb ärkamine. Mitu korda öö jooksul ärkamine võib kahjustada teie unemustreid veelgi, sest te ilmselt peate vahetama oma riideid.

Hoolimata vaatenurgast võib öelda, et kui uni on mõjutatud, muutub päevane väsimustunne igapäevase elu osaks.

product1
Kuumahood

Järsk kuumalaine, mis ilmub järsku ei kuskilt ning levib üle teie näo ja keha. Nendega võib kaasneda higistamine, südamepekslemine ja õhetus

Kuumahoogude põhjuseks on organismis toimuvad hormonaalsed muutused. Menstruaaltsükli lakates ei küpse teie munasarjades enam munarakke, sest selle jaoks on vaja östrogeeni. Keskeas hakkab östrogeeni tootmine aeglustuma, põhjustades kuumahoogusid.

Kuumahoogude täpne põhjus ei ole teada, kuid seda seostatakse tsentraalse termoregulatsiooni muutustega. Kuumahoog tekivad, kui nahapinna lähedal olevad veresooned laienevad, mis põhjustab äkilise kuumalaine, tavaliselt näo-, kaela- ja dekolteepiirkonnas. Seejärel võib keha jahutamise eesmärgil tekkida higistamine. Veel võib pärast kuumalainet esineda südame löögisageduse kiirenemist või külmavärinaid.

Kuumahood võivad esineda ka öösel, kui te magate. Neid kutsutakse öisteks higistamishoogudeks, mis häirivad sageli teie und ja äratavad teid sageli üles.

Ligikaudu 80% menopausis naistel esinevad kuumahood, kuid teil on võimalik neid kontrolli alla saada ja sümptomeid leevendada.

product1
Tupekuivus

Liigne kuivus, mis võib põhjustada sügelust, põletustunnet ja muuta vahekorra valulikuks

Tupekuivus (ehk vaginaalne atroofia või atroofiline vaginiit) on tupe limaskesta õhenemine, kuivus ja põletik vastusena organismi östrogeenisisalduse vähenemisele. See puudulikkus ei mõjuta ainult tupe limaskesta, aga ka kuseteede tervist ja talitlust, muutes need vastuvõtlikumaks nakkustele ja muudele probleemidele. Kuna haaratud võivad olla ka kuseteed, kutsutakse seisundit urogenitaalseks atroofiaks. Lugege veel.

product3

Femarelle Rejuvenate, Femarelle Recharge ja Femarelle Unstoppable on toidulisandid.

TOIDULISANDID EI ASENDA MITMEKÜLGSET TOITUMIST

Back To Top